Dela nyhet
Försäsongen och preliminära träningsdagar för säsongen
2 mar, 12:44 2 kommentarer
Nu är vi igång med försäsongen och fram till påsk kör vi träning tisdagar (17:00-18:30) och torsdagar (18:00-19:00). På tisdagarna har vi löpning, så viktigt att springskorna är med i packningen.
Vi har fått preliminärt besked om träningstider efter påsk och som det ser ut så blir det träningar tisdag, torsdag och fredag. När vi fått helt klart med tiderna kommer vi bjuda in till ett föräldramöte.
För att kunna veta hur många vi kommer vara i laget under säsongen skulle jag vilja att ni alla tar en diskussion med era barn och sen återkopplar till mig om och i vilken omfattning som ert barn kan och vill vara med på under säsongen 2025.
Kommentarer
Mia Heininen Jonsson 2 mar, 16:11
Ella J kommer att vara med under hela sommaren. Dock har hon gymnastik tis och tors just nu, men börjar med fotbollen så fort gymnastiken tar slut senare under våren.
Maria Jarskog 2 mar, 19:05
Samma här, Ester har också gymnastik, men kommer vara med senare